Kategorie: Wszystkie | Ciąża | Małżeństwo | Rodzicielstwo | kariera
RSS
wtorek, 12 czerwca 2012

Projekt zamknięty.

reaktywacja na korporacyjnazona.blox.pl

VBM

10:24, very_bad_mother
Link Komentarze (5) »
poniedziałek, 11 czerwca 2012

Wyjazd na długi weekend celem relaksu oznacza m.in.:

- 5 godzin w aucie na jednym półdupku między fotelikiem małego a wszchobecnymi kolanami dużej (w sumie 10 h bo w te i z powrotem)

- upojny wieczór niedzielny spędzony na myciu wanny (bo przed wyjazdem nie chciała się umyć sama), myciu kibli (jakoś smierdzą po 4 dniach nieużywania), kąpaniu i usypianiu dzieci, segregowaniu prania i nerwowym obgryzaniu paznokci przed nadchodzącym poniedziałkiem, który upłynie na: pracy, segregowaniu prania, wieszaniu, odkurzaniu, zakupach, gotowaniu (bo pusto w lodówce), myciu podłogi, zabawianiu znudzonego potomka i przepędzaniu dużej z aktualnie odkurzanego kąta w inny kąt.

Zawsze wracam urąbana a doprowadzanie chałupy do stanu używalności po pakowaniu przedwyjazdowym i rozpakowywaniu powyjazdowym doprowadza mnie do rozpaczy.

Chyba już lepiej siedzieć na dupie.

Atrakcje wyjazdowe pominę milczeniem (np. to, że Mały chyba od nadmiaru emocji odmówił przyjmowania żarcia. Spędziłam upojny czas latając z butelką, która wciąż od nowa musiałam podgrzewać i usiłując wlać w niego chociaż kroplę mleka).

Ponadto tytuł bloga stracił częściowo sens.

Jestem wciąż złą matką. Żoną jestem już tylko formalnie. Kochanką przestałam być dawno temu.

Zamierzam skasować bloga i przenieść się pod inny adres, gdzie nie będzie już ani ciekawie ani ironicznie ani śmiesznie. Nikogo zatem nie namawiam do podążania. Ewentualnym niezdrowo zainteresowanym mogę podać nowy adres na maila.

See you.

 

13:39, very_bad_mother , Rodzicielstwo
Link Komentarze (29) »
poniedziałek, 04 czerwca 2012

Znalezione tutaj: Wysokie obcasy. Kobieta w pracy.

Za tą samą pracę kobieta dostaje o 20% mniej pieniędzy niż mężczyzna. Główną przyczyną są dzieci. Oraz brak żłobków i przedszkoli. Oraz polskie kołtuństwo i brutalny patriarchat kryjące się za hasłem "tradycjonalizm".

Z artykułu:

"Kim jest twoja mama?

- Podział obowiązków w związku bardzo wpływa na pracę - zauważa dr Lusińska. - Tu równowagi nie osiągniemy jeszcze długo. Kobiety ciągle wycofują się z rynku pracy, a mężczyźni z opieki nad dzieckiem. Gdy potem staje się przed decyzją, czy kobieta ma wrócić do pracy, czy zostać z dzieckiem w domu, łatwo ją podjąć. Uzasadnia się ją tym, że dzieci wolą mamę, ale przede wszystkim zarobkami. A w Polsce rzeczywiście bywa tak, że koszty opieki nad dzieckiem nawet przewyższają zarobki matki. Dla rodziny rachunek jest wtedy prosty - taniej wychodzi, gdy kobieta zostanie w domu - dodaje dr Lusińska.

To jednak rachunek krótkowzroczny. Bo im dłużej kobieta zostaje w domu, im więcej przepracuje na część etatu, tym mniej zarabia. A potem ma niższą emeryturę.

Jednak praca kobiet przecież to nie tylko kwestia pieniędzy. - Tu ważny jest także prestiż - tłumaczy Alicja Moszyńska. - Co się stanie, gdy jej dziecko ktoś zapyta, kim jest twoja mama, a ono nie będzie w stanie odpowiedzieć, bo jego mama po prostu siedzi w domu? Jak taka kobieta będzie się czuła?"

Ja i tak nie jestem w stanie wyjaśnić córce kim jest specjalista public relations. Ponadto, mając w pamięci wysokość przelewu z pensją, od trzech dni gapię się jak sroka w gnat na śliczne zamszowe pantofle na mango.com.

I nie mogę kliknąć ADD TO BAG...


 

Tagi: praca
12:33, very_bad_mother , Rodzicielstwo
Link Komentarze (2) »
Darmowy licznik odwiedzin
licznik odwiedzin